autor

Ryszard Zięckowski

zetrysz@poczta.onet.pl

Od 1978 r. jest działaczem ruchu fotograficznego: był sekretarzem Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego, członkiem Wrocławskiego Towarzystwa Fotograficznego, vice-prezesem Północno-Wschodniego Okręgu Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych.

Od 1997 r. jest Członkiem Rzeczywistym i Delegatem na obszar północno-wschodniej Polski Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od wrzesnia 2004 roku Członek Zarządu Fotoklubu RP. Jest Członkiem Zarządu Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego. Posiada tytuł Artysty Fotografika Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej/AFRP/.

Organizował wiele plenerów fotograficznych. Uczestniczył w ponad 45 wystawach fotograficznych zbiorowych i indywidualnych za granicami kraju. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach i na salonach. Tylko w Białymstoku miał 9 indywidualnych wystaw fotograficznych. Od 1989 r. posiada międzynarodowy tytuł: Artiste Federation Internationale De L'art Photographique /AFIAP/.
Jest nauczycielem fotografii. W 1978 roku wydał zeszyt poetycki "Wizja lokalna" a w 1999 roku tomik pt. "Małe nostalgie".

2010 r.