"MULTI-OBRAZ"

wystawa Radosława Ciepłucha
28 lutego-31marca 2007
Klub Relaks, ul. Zwycięstwa 25/1
(tekst: Krystyna Tomaszuk)


Urzędnik XIII kategorii, informatyk, właściciel podbródka. Jeszcze do niedawna pierwszy dobiegał do autobusu. Współpracował z nieformalnymi grupami teatralnymi, teatrem tańca współczesnego, uczestniczył w różnego rodzaju warsztatach.


Obecnie ograniczony do naciskania na spust migawki -członek Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego od 1991r - oraz wyciągania obrazków z szuflady.
W latach 1997-2003 związany z Klubem Relaks, gdzie był aktorem, następnie kierownikiem, a w końcu reżyserem Teatru Akwarium.


Poza działalnością warsztatową z młodymi entuzjastami sztuk teatralnych, zaistniał co najmniej w trzech spektaklach: "Najemcy domu" (1997), "Wilk i dziewczyna" (1998), "Śpij aniele mój czyli..." (2002). Przypadkowo (a podobno przypadków nie ma) właśnie 10 lat temu inspirowany ścianami przeszklonej sali Klubu Relaks gdzie zwyczajowo wisiały dziecięce prace, wpadł na pomysł przedstawienia własnych technik rysunkowo-malarskich pod wdzięcznym tytułem "Jabłuszko pełne snów" (1997).


Rośnie kolejne pokolenie twórców wywodzących się z kręgu Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego: 28 lutego (środa) w Klubie Osiedlowym "Relax" odbyło sie wydarzenie artystyczne. Jego "sprawcą" jest Radosław Ciepłucha.
Rozpoczęło się ono pokazem slajdów, etiud filmowych, różnych wariacji, prób, zabaw i eksperymentów z obrazem.
Po pokazie mieliśmy możliwość obejrzenia fotogramów i prac malarskich z wylkorzystaniem papieru do tapetowania ścian. Autor osiągnął niezwykły efekt. Najzwyklejszy papier z recyklingu, odpowiednio wyeksponowany sprawial wrażenie ekskluzywnego papieru recznie czerpanego. Zostały także zaprezentowane prace malarskie na płótnie złożone w minicykl.
My zostaliśmy zainspirowani także i utworzyliśmy coś na kształt świtlnego i barwnego bodypaintingu. Twórczośc jednego autora przenika sztukę innych autorów. Gratulujemy i prosimy o więcej.
powrót